Rozszerzone pory: co musisz o nich wiedzieć

Mogą sprawić sporo problemów tym paniom, którym zależy na pięknej i zdrowej cerze. Rozszerzone pory to siedlisko bakterii i zanieczyszczeń, to również główna przyczyna problemów związanych z fakturą naszej skóry. W jaki sposób możemy walczyć z tym problemem?

Czym są pory?

Pory, czyli mieszki włosowo-łojowe, to niewielki, za to bardzo ważny składnik naszej skóry. Na naszej twarzy znajduje się około 300 tysięcy takich mieszków, a każdy z nich ma do wykonania ważne zadanie. To właśnie dzięki nim skóra może oddychać.

 

Skoro pory są tak ważne dla zdrowia skóry, to po co z nimi walczyć?

rozszerzone-pory Same pory nie są przeszkodą dla miłośników pięknego wyglądu. Problem pojawia się w chwili, gdy pory rozszerzają się i sprawiają, że nasza skóra staje się porowata. A ponieważ w rozszerzonych porach chętnie gromadzą się wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Cera z rozszerzonymi porami często wyróżnia się nie tylko niejednolitą powierzchnią, ale i niezdrowym kolorytem.

Rozszerzone pory, co można z nimi zrobić?

rozszerzone-poryRozszerzone pory są sporym wyzwaniem kosmetycznym, na szczęście istnieje wiele metod na prowadzenie z nimi skutecznej walki. Jakie zabiegi kosmetyczne mogą tu odgrywać istotną rolę? Ważną rolę w walce o piękny wygląd spełniają zabiegi złuszczające, a więc wszelkiego rodzaju peelingi chemiczne i mechaniczne. Cennym wsparciem w pielęgnacji skóry z rozszerzonymi naczynkami mogą się też okazać kosmetyki z retinolem oraz te kosmetyki, w których znajdują się kwasy owocowe.

Rozszerzone pory to utrapienie wielu kobiet i przyczyna innych problemów związanych z wyglądem i zdrowiem skóry. Na szczęście liczne zabiegi kosmetyczne, z których każda miłośniczka pięknego wyglądu może skorzystać w salonie urody, pomagają nam szybko i skutecznie rozprawiać się z tym problemem.

Category: Blog

Tagi: , , ,

- Wrzesień 5, 2017

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *