peeling-twarzy

Jesień – czas na peeling. Złuszczanie naskórka.

Po lecie skóra potrzebować może mocniejszego oczyszczenia, a nawet złuszczania. U osób wrażliwszych na słońce po wakacjach czasami zostają przebarwienia, pojawieniu się ciemniejszych plan sprzyjają też zmiany w gospodarce hormonalnej, jak ciąża czy antykoncepcja. Peeling na to konieczność i to nie tylko jesienią.

 

peeling-twarzy

 

Likwidacja przebarwień

Jesienią możemy pozwolić sobie na intensywniejsze zabiegi na twarz, takie jak likwidacja przebarwień, zmarszczek, złuszczanie warstw martwego naskórka. Popularny wciąż pogląd mówi, że wystawiana na słońce skóra staję się grubsza. W rzeczywistości nie oznacza to jej wzmocnienia, a pogrubiając się dla ochrony przed promieniami UV nasza cera nadbudowuje grubszą warstwę zrogowaciałego naskórka. Jesienią problemy z zaskórnikami, wypryskami powracają ze zdwojoną siłą, trudno też taką skórę właściwie nawodnić.

 

Peeling sposobem na zrogowaciały naskórek

Na szczęście jednak miesiące, gdy słońca jest mniej, to świetny czas na rozpoczęcie kuracji złuszczającej. Peelingi powierzchniowe usuwają zrogowaciały naskórek, sprawiają, że skóra jest świeższa, promienna, zyskuje zdrowy, młodzieńczy koloryt, o wiele łatwiej utrzymać czyste pory zapewnić właściwą pielęgnację. Głębsze peelingi w salonie kosmetycznym lub gabinecie dermatologa pomagają walczyć z trądzikiem i bliznami po nim, spłycają też zmarszczki.

 

peeling-usuwanie-przebarwien

 

Rodzaje zabiegów peelingujących

Aby peeling był skuteczny, należy przeprowadzić serię zabiegów w odstępach kilku tygodni. Warto więc umówić się jesienią na wizytę o kosmetologa lub lekarza, wybrać najodpowiedniejsze do potrzeb naszej cery zabiegi na twarz i zaplanować je od razu na kilka miesięcy. Do wyboru mamy peelingi kawitacyjne, chemiczne, mechaniczne, mikrodermabrazję, oksybrazję. Gdy nie wystawiamy już skóry na słońce, możemy zacząć przeprowadzać zabiegi laserowe. Także one efekty przyniosą po całej serii.

Category: Blog

Tagi: , , , , , ,

- Sierpień 27, 2017

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *