beautyblender-i-mydełko-solid

Dlaczego Beauty Blender ma kształt jajka?

Jak Beauty Blender wygląda – każdy wie. Jednak mało kto zastanawia się, dlaczego gąbeczka do makijażu ma kształt jajka, a nie np. kuli lub prostokąta. Wiele z dziewczyn na co dzień korzystających z BB dowiaduje się, z jakiego powodu gąbka ma taki kształt w trakcie wykonywania nią makijażu.

Beauty Blender – cechy charakterystyczne

To specjalny zabieg. Beauty Blender ma końcówki znacząco się od siebie różniące – jedna zaostrzona jest w delikatny szpic, równoległa posiada zaokrągloną, dużą powierzchnię. Wytłumaczenie tego kształtu jest proste. Kształt jajka pozwala na najlepsze rozprowadzenie kosmetyku na skórze. Twarz nie jest jednolita – w jej skład wchodzą takie elementy, do których ciężej jest dotrzeć. Dlatego też jedna końcówka Beauty Blendera jest zaostrzona – pomaga to w w dobrym rozsmarowaniu podkładu, korektora czy innego kosmetyku w takich miejscach. Dla przykładu nos jest takim elementem, który ciężko jest pokryć – do skrzydełek nie sprawdzi się wielka powierzchnia, z której korzysta się na policzkach. Drobne zakończenie już na to pozwala.

Beauty Blender – jak nakładać makijaż?

Zaokrąglona duża końcówka przeznaczona jest do dużych nieskomplikowanych powierzchni. Przykładem takiej jest czoło bądź policzki, które nie wymagają dokładnego rozprowadzania warstwy kosmetyku poprzez drobną końcówkę. Wręcz szpic mógłby zaszkodzić makijażowi w takich miejscach – punktowe rozprowadzanie podkładu przyczyniłoby się do powstania nierównomiernie rozłożonej warstwy. Duża końcówka gąbeczki do makijażu jest w tym przypadku bardzo wygodna, gdyż pozwala dobrze rozsmarować kosmetyk, a także zaoszczędzić czas, gdyż oczywiście większa powierzchnia pozwala na szybsze rozprowadzenie. Oczywiście zaostrzona końcówka może przydać się w przypadku dużych powierzchni, ale na zasadzie uzupełnienia. Na przykład w przypadku powierzchni znajdującej się blisko włosów najlepiej skorzystać z uzupełnienia makijażu mniejszą końcówką. W takiej sytuacji dużej końcówce nie tylko nie uda się całkowicie rozprowadzić kosmetyku, ale także może doprowadzić do pobrudzenia włosów.

Beauty Blender posiada najlepszy możliwy kształt. Dlatego też pozwala on na dokładne rozprowadzenie kosmetyków na twarzy.

Beauty Blender jest do kupienia zarówno w perfumeriach jak i w drogeriach internetowych. Oczywiście online kupicie go taniej – w tej drogerii kosztuje tylko 64,90 zł

Category: Blog

Tagi: , ,

- Wrzesień 24, 2017

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *